CO JE UFO

 

   

foto vlevo: okolí Toulouse, Francie, srpen 1974

foto uprostřed: Lubbock, Texas, 25.8.1951, foto Carl Hart

foto vpravo: Jižní Karolína, 11.6.1966, foto Gabriel Green

 

Pod zkratkou UFO (Unidentified Flying Objects) si většina lidí vybaví v mysli létající talíř. Není to tak docela pravda. UFO je každý úkaz na nebi, který nedokážeme vysvětlit nebo ho jednoznačně přiřadit k známým projevům přírody. Létající talíře jsou pouze některé pozorované jevy. Často se jedná o svítící koule, válce, ovály apod. Zvláštní je poslední dobou poměrně časté "trojúhelníkové" UFO (tzv. belgický typ). Někdy se jedná o osamocené objekty, jindy o celé skupiny UFO. Zde je zvláštní častá formace do tvaru V. Takovou jsem viděl na vlastní oči v polovině osmdesátých let i v naší republice (nad Ostravou - asi 7 samostatných svítících objektů v perfektním seskupení ve tvaru písmene V přelétalo nad městem směrem od východu k západu). Mezi UFO lze přiřadit i nejrůznější optické jevy, záře, záblesky nebo i neobvyklé úkazy zcela jiného typu - mlžné obrazce, tělesa pozorované přímo ve vesmíru apod. Často také dochází k neúmyslným omylům a za UFO jsou považovány optické klamy, meteority, letadla, kulové blesky apod.

Mnohým pozorovatelům se podařilo UFO vyfotografovat nebo nafilmovat. Ne vždy je ale fotografie kvalitní, bývají nezaostřené nebo rozmazané. Ale to se dá pochopit, protože ne každý je připraven fotit ihned po objevení se zvláštního úkazu. Bohužel existují i podvodné důkazy existence UFO, nejčastěji se jedná o padělky fotografií či filmů. Padělky však v převážné míře identifikovat umíme a na adresu padělatelů je možno vzkázat je jedno: každý padělatel důkazů škodí nejen všem ostatním, ale i sobě a přispívá tak celkově k době temna na poli vědy. Rozumný člověk podvrhy neprodukuje.

Na základě výpovědí očitých svědků mám oprávněný důvod se domnívat, že některá UFO jsou pilotovaná inteligentními bytostmi.

- CR -